Kutak za roditelje


C410753A-2354-4DED-B230-672225D85572

ONLINE RAZREDI

Dragi roditelji, Dječji vrtić Vrtuljak vas poziva da sudjelujete u životu i radu naše ustanove putem online razreda. Online razredi posebnost su i ponos našeg vrtića a predstavljaju  ”prozor u svijet” svake pojedine odgojne skupine. Svaka odgojna skupina ima vlastiti razred zaštićen lozinkom. Unutar online razreda nalaze se tekstualni zapisi, audio-video zapisi, fotografije djece u aktivnostima, kako bi vam približili što djeca rade za vrijeme boravka u vrtiću.

Linkovi za svaki online razred (odgojnu skupinu) nalaze se u nastavku.

1.MV Mertojak (10-satni vrtićki program):

MO Mertojak: odgojna skupina Biseri 2022./2023.

2. MV Mertojak (10-satni jaslični program):

MO Mertojak: odgojna skupina Pčelice 2022./2023.

3. PV Strožanac (10-satni vrtićki program):

PO Strožanac, Podstrana: odgojna skupina Zvjezdice 2022./2023.

4. PV Strožanac (6-satni vrtićki program):

PO Strožanac, Podstrana: odgojna skupina Mišići 2022./2023.

5. PV Strožanac (5-satni vrtićki program):

PO Strožanac, Podstrana: odgojna skupina Bombončići 2022./2023.

6. PV Sv. Martin (10-satni vrtićki program):

PO Sv. Martin 2022./2023.

7. PV Zadvarje (6-satni vrtićki program):

PO Zadvarje 2022./2023.

8. PV Šestanovac (10-satni vrtićki program):

PO Šestanovac 2022./2023.

9. PV Skalice (10-satni jaslični program):

PO Skalice: odgojna skupina Biserići 2022./2023.

 

Veselimo se vašem sudjelovanju!

DV Vrtuljak

Dragi roditelji,

u prilogu se nalaze isječci iz knjige ”CRTICE iz bilježnice psihologa”, autora Igora Longa- psihologa i realitetnog psihoterapeuta. Nadamo se da će vam koristiti :)!

http://www.djecji-vrtic-vrtuljak.hr/doc/NE%20MOGU!.pdf

PRIPREMA DJETETA ZA ŠKOLU

Dragi roditelji, u prilogu se nalazi PPt prezentacija na temu Priprema djeteta za školu.

Na slide-u br. 26 nalazi se popis logopedskih ureda u Splitu i okolici s adresama i kontakt podacima.

PRIPREMA ZA ŠKOLU

Dragi roditelji,

kako bi se naša djeca što bolje pripremila za izazove škole koja je pred vratima DV Vrtuljak odlučio se za vježbenice naklade CvrčakCvrčak je kreirao ove radne listove namijenjene jeci i njihovim odgojiteljima, roditeljima i svima koji se žele pridružiti djetetu u igri, zabavi i učenju.

Zadaci su usklađeni sa sposobnostima djece u dobi od 6 -7 godina i potiču razvoj percepcije, grafomotorike, mišljenja i znanja o svijetu u kojem živimo.

Važno je da rješavanje zadataka bude igra u kojoj će se djeca moći slobodno izraziti i osjetiti veselje zbog razvoja vlastitih sposobnosti. Potrebno je slijediti osobitosti svakoga djeteta, jer među djecom iste dobi može biti znatna razlika u stupnju razumijevanja i znanja. Prije svega, važno da dijete iskusi radost učenja koje dovodi do cjelovitog razvoja njihovih sposobnosti.

S tim na umu i sa stavom da učenje treba biti veselje, tim iskusnih pedagoga, logopeda i dizajnera kreirao je ove radne listove kako bi budući đaci i ”građani svijeta” ušli spremni u jedno od najljepših razdoblja u njihovom životu.